Modele schodołazów Escalera

Firma Escalera oferuje dwa podstawowe typy schodołazów do wyboru:  Escalera StairCat® i Escalera Climbing Forklift®. W ramach tych dwóch podstawowych typów istnieje wiele modeli do wyboru, aby spełnić Twoje specyficzne potrzeby. Każdy schodołaz może być dalej „dostosowany” poprzez dodanie wybranych przez Ciebie opcjonalnych akcesoriów .

Schodołazy Escalera StairCat®

Schodołazy StairCat są zbudowane z wytrzymałego, hartowanego stopu aluminium – mocniejszego niż magnez, ale lżejszego niż stal. Sprawiają, że praca z dużymi ładunkami jest lekka.

Schodołazy StairCat mają 610 mm szerokości i rozmiary od 1626 mm do 1816 mm wysokości. Wyposażone są w pojedynczy element sterujący, łatwy w obsłudze przełącznik góra-dół i trwałą, niebrudzącą wykładzinę winylową oraz modułową konstrukcję pozwalającą na wymianę dowolnej części przez operatora w terenie. Zasilane są akumulatorem 12-woltowym, który w połowie mocy zapewnia dalej stałą wydajność, a dzięki solidnej konstrukcji, ładunki do 540 kg można szybko i łatwo przewozić po schodach. Schodołazy mają ergonomiczne, platerowane uchwyty, ustawione pod kątem dla łatwiejszej obsługi ładunku (dostępne są ulepszenia uchwytu Magnum), a zastosowanie wielu uchwytów ergonomicznie rozmieszczonych zapewnia operatorowi miejsce do trzymania dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne. Ponadto zastosowane w schodołazach niebrudzące koła i nóżki do podnoszenia zapewniają najwyższy poziom ochrony wszystkich stopni i powierzchni podłóg.

Seria StairCat jest dostarczana w komplecie ze szczelnym akumulatorem żelowym 12 V, 17 A/h, automatyczną ładowarką i jednym zwijanym paskiem zabezpieczającym ładunek o długości 3,6 metra (RW-1).

Jeśli potrzebujesz bezpiecznego i wydajnego transportu ładunków w górę i w dół po schodach, schodołaz StairCat usprawni Twoją pracę, niezależnie od tego, czy jest to duży czy mały ładunek schodołaza.

Model MS-1-66 MS-1-72
Ładowność 540 kg 540 kg
Głębokość (podstawa standardowa) 267 mm 267 mm
Szerokość 610 mm 610 mm
Wysokość 1626 mm 1816 mm
Maksymalna liczba pasków 3 paski 4 paski
Waga netto 37 kg 38 kg
Wersje schodołazów Escalera

Schodołazy Escalera Climbing Forklift®

Seria schodołazów Climbing Forklift wyposażona jest w podnośnik widłowy i może podnieść ładunek o masie 540 kg z tyłu ciężarówki lub furgonetki, a także może przenosić ten ciężar w górę i w dół po schodach. Ramy boczne schodołazów wykonane są z wytrzymałego, hartowanego aluminium. Natomiast podnośnik widłowy posiada stalowe ramy podnoszące z widłami o długości 700 mm, do podnoszenia ładunków do wysokości aż 1370 mm, wystarczająco wysoko, aby rozładować lub załadować naczepę.

Ponadto schodołazy są wyposażone w ręczną wciągarkę widłową (HC – korba ręczna) lub wciągarkę widłową zasilaną akumulatorem (EW – wciągarka elektryczna), uszczelniony akumulator żelowy (12 V, 17 A/h), automatyczną ładowarkę i zwijany pasek zabezpieczający ładunek o długości 3,6 metra (RW-1).

Schodołazy Climbing Forklift występują z podnośnikiem widłowym zdejmowalnym (seria RLA) lub niezdejmowalnym (seria MLA).

Seria MLA ma nieodłączane widły a kółka skrętne znajdują się z tyłu maszyny, aby pomóc w obsłudze dużych ładunków na ciasnych podestach. Natomiast seria RLA ma zdejmowane widły i oferuje elastyczność użytkowania z widłami lub bez, a czas przekształcenia schodołaza zajmuje tylko kilka sekund. RLA ma z przodu kółka skrętne.

Schodołazy Climbing Forklift występują w czterech modelach:

  • schodołaz Climbing Forklift MLA-HC z ręczną wciągarką do podnoszenia i opuszczania wideł i niezdejmowanym podnośnikiem,
  • schodołaz Climbing Forklift MLA-EW z wciągarką akumulatorową i niezdejmowanym podnośnikiem,
  • schodołaz Climbing Forklift RLA-HC z ręczną wciągarką i zdejmowanym podnośnikiem,
  • schodołaz Climbing Forklift RLA-EW z wciągarką akumulatorową i zdejmowanym podnośnikiem.

Każdy wózek widłowy do wspinania się po schodach można dodatkowo dostosować, dodając wybrane opcjonalne akcesoria.

ModelMLA-HCMLA-EWRLA-HCRLA-EW
Ładowność540 kg540 kg540 kg540 kg
Wciągarkaręcznaelektrycznaręcznaelektryczna
Głębokość972 mm972 mm972 mm972 mm
Szerokość622 mm622 mm610 mm610 mm
Wysokość1727 mm1727 mm1727 mm1727 mm
Maksymalna liczba pasków3 paski3 paski3 paski3 paski
Waga netto76 kg84 kg82 kg90 kg

Te potężne schodołazy pozwalają jednemu człowiekowi wykonywać pracę czterech, transportować bardzo duże i ciężkie przedmioty w górę i w dół po ograniczonych klatkach schodowych, zapobiegać urazom kręgosłupa i poprawiać działanie, wydajność i rentowność firmy